Translate

2.08.2014

PODLASIE 2014


Przedłużeniem wycieczki na Litwę było odwiedzenie Podlasia, aby zobaczyć miejsca, gdzie mają odbyć się tegoroczne III Ogólnopolskie Rekolekcje Karawaningowe.

Wschód Polski jest dla mnie taką oazą spokoju, gdzie - wydaje mi się - życie toczy się wolniej, a ludzie są bardzo życzliwi.
Zatem ruszamy...Pierwsza po trasie jest Studzieniczna - Sanktuarium Maryjne z Obrazem słynącym łaskami. Trzy rysy charakterystyczne tego miejsca to: obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji.  Następnie na trasie jest Sokółka z przepiękną cerkwią...
... i kościołem pw. św. Antoniego, w którym miał miejsce cud eucharystyczny.Niedaleko, w stronę Warszawy, znajduje się Sanktuarium Świętej Wody z Górą Krzyży.

Kierując się na wschód możemy podziwiać ogromny, prawosławny monaster w Supraślu.Wreszcie pierwsze z miejsc (a w zasadzie drugie, gdyż jadę w odwrotnym kierunku niż będą rekolekcje) - Leśna Podlaska - klasztor oo. Paulinów i miejsce naszego postoju rekolekcyjnego:Jadąc później drogą 816 wzdłuż granicy z Białorusią mijamy:  
Kostomłoty - parafię unicką:Kodeń - Sanktuarium Matki Bożej:Jabłeczną - prawosławny monaster:


Aż dojeżdżamy do Włodawy, gdzie rozpoczną się tegoroczne rekolekcje - też w klasztorze oo. Paulinów, w parafii pw. św. Ludwika.
Na zakończenie wyjazdu Leżajsk i tu niespodzianka... Właśnie w tym dniu, wieczorem będzie koncert organowy w ramach letniego festiwalu. Mimo, że Olga Dmytrenko z Ukrainy dobrała niezbyt ciekawy repartuar, to jednak można było usłyszeć brzmienie leżajskich organów.
Koncert zakończył moją wycieczkę po wschodzie Polski, w nocy powrót do domu, by przepakować BoXerka i... wrócić na Podlasie.

Galeria 227 zdjęć
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz