Translate

12.09.2017

ŁUBNICE 2017

W dniach 8-10 września br. na terenie gminy Łubnice odbyło się V Terenowe Spotkanie Członków Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego ,,Razem w Drodze”.

naklejka_lubienice_17

  CZYTAJ DALEJ >>>

Do Łubnic przybyło 25 załóg (55 osób) z całej Polski. Załoga, która pokonała najwięcej kilometrów, by spotkać się w Łubnicach, przyjechała aż z Wejherowa.

DSC_0586 

Coraz więcej fanów zyskują samochody z przyczepą i kampery, które wielu nazywa pieszczotliwie ,,domkami na kółkach”. W europejskich krajach moda na taką formę wypoczynku święci triumfy od dawna. W Polsce karawaning szybko zdobywa nowych zwolenników. Wśród mieszkańców gminy Łubnice kampery i przyczepy stacjonujące na placu rekreacyjnym wzbudzały bardzo duże zainteresowanie.

Zlot rozpoczął się wernisażem wystawy fotograficznej pt. ,,Kamperem na wysokościach” ks. Mariusza Chmury, który jest wiceprezesem KSK ,,Razem w Drodze”, a jednocześnie prefektem parafii w Szydłowie.

DSC_0074 [HDTV (1080)] 

Wystawa fotograficzna przedstawiająca zdjęcia z tegorocznego wakacyjnego wyjazdu w Dolomity i Alpy Włoskie oraz Alpy Francuskie zachwyciła wszystkich uczestników wernisażu. Zdjęcia autorstwa ks. Mariusza Chmury przedstawiają najpiękniejsze zakątki Europy, w tym La Salette – piękne Sanktuarium Matki Bożej Płączącej, położone wśród szczytów alpejskich, ale i jedne z najniebezpieczniejszych dróg Europy – Passo dello Stelvio czy przełęcz Cime de Bonette (obie na wysokościach prawie 3000 m n.p.m.). Na podstawie zdjęć powstał również album promocyjny poświęcony wspomnianej wyżej wystawie.

okladka albumu 

Na otwarciu wystawy i zlotu nie mogło zabraknąć znakomitych gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas wójt gminy Łubnice Anna Grajko, radni powiatu staszowskiego: Janusz Bąk i Jerzy Karwasiński, wójt gminy Szydłów Jan Klamczyński, prezes KSK Włodzimierz Rybczyński, radni Gminy Łubnice: Henryka Adaś, Eugeniusz Kozioł, Edward Kwiecień, Marian Golba i Robert Stefaniak, przedstawiciel Echo Dnia Agnieszka Kuraś, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie Maria Stachuczy, proboszcz parafii pw. św. Piotra i Pawła w Beszowej ks. Krzysztof Serafin, o. Piotr Graduszewski z Klasztoru Trynitarzy w Budziskach oraz wiele osób chcących obejrzeć wystawę i posłuchać prelekcji nt. karawaningu.

DSC_0007 [HDTV (1080)]

Drugi dzień zlotu obfitował w zwiedzanie ciekawych miejsc na terenie gminy Łubnice i gmin sąsiadujących z nią. Uczestnicy zlotu byli pod ogromnym wrażeniem klasztoru w Budziskach i kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Beszowej, zobaczyli Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Kolejne wyjątkowe miejsce, które odwiedzili to Bazylika Mniejsza w Pacanowie, a ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Klasztoru w Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach. Wspólne wieczorne ognisko poprzedziło karaoke, przy którym doskonale bawili się uczestnicy zlotu.

DSC_0332

W niedzielę załogi uczestniczyły w Mszy św. Parafialnej, a zlot zakończył się wspólną kawą i przyśpiewkami.

DSC_0690 [HDTV (1080)]

Organizatorami Zlotu Karawaningowego była Gmina Łubnice, Centrum Kultury w Łubnicach oraz Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe ,,Razem w Drodze”.

Tekst: Aleksandra Stachniak

Foto: ks. Mariusz Chmura, Centrum Kultury w Łubnicach

GALERIA FOTO: https://photos.app.goo.gl/8RJ4wyoJ0EtMEwNN2

 ECHO DNIA: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/staszow/a/milosnicy-karawaningu-spotkali-sie-w-lubnicach-zdjecia,12475285/

wywiad Lubnice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz