Translate

22.08.2017

ŚWIĘTO ŚLIWKI - SZYDŁÓW 2017

W dniach 18-20 sierpnia 2017 roku odbył się w Szydłowie 1. Ogólnopolski Zlot Karawaningowy „Święto Śliwki” zorganizowany przez Wójta Gminy Szydłów – Jana Klamczyńskiego i Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe „Razem w Drodze”.

naklejka_szydlow_17
CZYTAJ DALEJ >>>

 

 Część uczestników przyjechała już w czwartek, ale oficjalne przyjmowanie załóg rozpoczęło się w piątek. Każda załoga otrzymała „pakiet informacyjno-turystyczny” przygotowany przez Biuro Zlotu dzięki życzliwości Urzędu Gminy w Szydłowie, Gminnego Ośrodka Kultury w Szydłowie, Starostwa Powiatowego, redakcji „Polskiego Caravaningu” oraz portalu CampRest.com

6

Na zlot dotarło 67 załóg z całej Polski (najdalsze z Rumii, Olsztyna i Sokołowa Podlaskiego), czyli około 160 osób.

Piątek upłynął na spotkaniach w gronie znajomych, dzieleniu się wrażeniami z wakacyjnych wyjazdów oraz planami na resztę sezonu.
W sobotę o godz. 10.00 uroczystego otwarcia zlotu oraz powitania gości dokonali: Wójt Gminy Szydłów – Jan Klamczyński, Starosta Powiatu Staszowskiego – Michał Skotnicki, Proboszcz Szydłowa – ks. Ryszard Piwowarczyk oraz prezes KSK Razem w Drodze – Włodzimierz Rybczyński.
Komandorem Zlotu był Andrzej Batory.

DSC_0232 [HDTV (1080)]

Po oficjalnej części był czas na zwiedzanie Szydłowa, a popołudniu i wieczorem uczestnicy wzięli dział w Święcie Śliwki oraz koncercie zespołu ENEJ.

7

Niedziela to uroczysta Msza św. na rozpoczęcie święta z udziałem Orkiestry z Łącka, która później dała koncert na sali gimnastycznej w szydłowskim gimnazjum, gdzie ze względu na niepogodę została przeniesiona część uroczystości.

DSC_0252 [HDTV (1080)]

Niestety kilkunastogodzinne opady sprawiły, że do wyciągania kamperów i przyczep zaangażowane zostały, dzięki pomocy Gminy Szydłów, dwa ciągniki. Wszystkie pojazdy udało się wydobyć z błota, przy czym i tak wszystkim dopisywały humory.

5

Mokrzy, ubłoceni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do domów, gdzie będą mieć o czym opowiadać.

Miejmy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, a pogoda będzie lepsza niż w tym roku. Już teraz zapraszamy na spotkanie.

Symboliczny prezent od Pana Starosty Michała Skotnickiego przekazany na ręce Prezesa KSK Razem w Drodze dla organizatorów i uczestników Zlotu Karawaningowego „Święto Śliwki” z zaproszeniem do odwiedzania naszego pięknego Powiatu Staszowskiego. Już za rok zapraszamy na kolejny zlot do Szydłowa z okazji Jubileuszowego 20. Turnieju Rycerskiego.

puchar

Fotorelacja: https://goo.gl/photos/pre7qjUD4BEsQhMh6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz