Translate

31.05.2017

SZYDŁÓW 2017

Przy okazji przygotowywania zdjęć do wystawy i albumu o Szydłowie była okazja zrobienia ciekawych ujęć naszej miejscowości.
Może ten album zachęci Was do odwiedzenia Szydłowa w nowym sezonie turystycznym. Warto wpisać Szydłów na listę wakacyjnych wypraw.
A ja Was zapraszam na majówkę i spacer po Szydłowie...Idąc od parkingu przez fosę wchodzimy w obręb murów miasta i po prawej stronie mamy kościół św. Władysława...Następnie kierujemy się na Rynek i w stronę synagogi, gdzie znajduje się Punkt Informacji Turystycznej. Tam możemy zakupić bilet do zwiedzania wszystkich ciekawych miejsc w Szydłowie.

Z synagogi idziemy w kierunku placu zamkowego, wchodzimy przez bramę i widzimy oczywiście ruiny Zamku w Szydłowie... Możemy też zwiedzić Skarbczyk, w którym znajduje się muzeum i sala tortur...
Kolejnym punktem wycieczki jest wizytówka Szydłowa, czyli Brama Krakowska...


... a za nią po drugiej stronie drogi kościół Wszystkich Świętych z pięknymi freskami. Wokół kościółka podziwiamy drewniane rzeźby...Wracając z powrotem na parking warto jeszcze podejść pod kościół Ducha Świętego, a w zasadzie ruiny kościoła i szpitala znajdujące się za murami, przy cmentarzu parafialnym...

A jeśli zabawimy w Szydłowie dłużej, to może będziemy mieć okazje podziwiać wspaniały zachód słońca, grę świateł i kolorów tańczących w chmurach... Serdecznie zapraszam do Szydłowa :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz