Translate

18.12.2017

SPOTKANIE WIGILIJNE KSK - ŁUBNICE 2017

Już po raz piąty odbyło się Karawaningowe Spotkanie Opłatkowe Członków Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego Razem w Drodze. Przez 4 lata spotykaliśmy się w piwnicach Klasztoru Cystersów w Jędrzejowie, natomiast w tym roku, w sobotę 16.12.2017 roku, gościliśmy w Centrum Kultury w Łubnicach. 
 DSC_0901 [HDTV (1080)]


Na opłatek przyjechało 17 załóg z różnych stron Polski.
DSC_0937 [HDTV (1080)] 
Podczas naszego jesiennego zlotu poznaliśmy piękną i gościnną gminę Łubnice w województwie świętokrzyskim. Mieliśmy wtedy okazję zobaczyć okolice i ciekawe miejsca na terenie gminy. Wtedy też zostaliśmy zaproszeni do ponownego odwiedzenia Łubnic, a ponieważ szukaliśmy sali, gdzie moglibyśmy zrobić nasze spotkanie wigilijne, skorzystaliśmy z zaproszenia Centrum Kultury w Łubnicach.
Pozytywnie na nasze zaproszenie na spotkanie opłatkowe odpowiedziała pani Wójt Gminy Łubnice Anna Grajko oraz przewodniczący Rady Gminy Marian Komasara.
DSC_0913 [HDTV (1080)] 
Zaszczyty pani domu pełniła Dyrektor CK w Łubnicach – Aleksandra Stachniak.
Spotkanie wigilijne rozpoczął ks. Mariusz Chmura – wiceprezes KSK Razem w Drodze, który przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, poświęcił opłatki i poprowadził wspólną modlitwę, a także w imieniu Zarządu KSK złożył wszystkim życzenia.
Następnie głos zabrał Włodzimierz Rybczyński – prezes KSK oraz pani Wójt Gminy Łubnice – Anna Grajko, która złożyła wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim i radnych gminy. Gości przywitała także pani Dyrektor Domu Kultury Aleksandra Stachniak, a jednocześnie Członek KSK. Wszyscy też otrzymali symboliczne prezenty od Zarządu Stowarzyszenia.
 DSC_0177 [HDTV (1080)] 
Po części oficjalnej było łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia.
DSC_0822 [HDTV (1080)]    
Następnie spożyliśmy tradycyjne potrawy wigilijne.
Pani Ewie Strzępek – prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowej dziękujemy za przygotowanie dań gorących, a wszystkim za urozmaicenie posiłku domowymi wyrobami.
Spotkanie, które trwało do późnych godzin wieczornych było ubogacone wspólnym śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie akordeonu i gitar.
DSC_0899 [HDTV (1080)]   DSC_0910 [HDTV (1080)] 
  DSC_0915 [HDTV (1080)] DSC_0917 [HDTV (1080)]
Wspaniała atmosfera Wigilii sprawiła, że trudno nam było rozstać się zarówno z władzami gminy, jak i między sobą.
Cieszymy się, że zarówno pani Wójt, jak i przewodniczący Rady Gminy byli wśród nas i po raz kolejny zaprosili do odwiedzenia Gminy Łubnice.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za gościnę, przygotowanie spotkania, obecność oraz ogromną życzliwość dla naszego Stowarzyszenia.

Na święta i nadchodzący rok 2018 życzymy – na ręce Pani Wójt Anny Grajko – wszelkich łask, pomyślności, spełnienia wszelkich planów i marzeń i Bożego błogosławieństwa Władzom i wszystkim Mieszkańcom Łubnic.

Zarząd KSK Razem w Drodze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz