Translate

9.12.2015

"OD DESKI DO DESKI" 2015


OD DESKI DO DESKI – Jestem Aktywny, Podróżuję i Czytam…
Jest to ogólnopolska akcja społecznościowa prowadzona przez społecznika, podróżnika i producenta TV - Michała T. Łukasiewicza
„Moim marzeniem jest, aby promować polskie czytelnictwo, turystykę oraz zdrowy tryb życia w dość alternatywny i nietypowy sposób. W ciągu kilkunastu dni chcę przebyć trasę od Katowic do Warszawy pieszo, rowerem, kajakiem, a także korzystając z różnych innych środków transportu, niosąc ze sobą deskę do prasowania.
Skąd ta deska do prasowania? To taki przewrotny i zabawny akcent mający zwrócić Waszą uwagę na moją wędrówkę. W końcu książki czytamy - od deski do deski”.
Michał podróżuje różnymi środkami lokomocji i do Tumlina przyjechał... traktorem, a w zasadzie były to trzy ciągniki, na które już pod szkołą czekała młodzież naszego Zespołu Szkół.
Dalsza część spotkania odbyła się na sali gimnastyczne, gdzie nasz bohater zapoznał dzieci i młodzież z akcją, która ma promować podróże, turystykę i czytanie książek. Obejrzeliśmy też relację z dotychczasowego etapu podróży, która rozpoczęła się w Katowicach 5.12.2015, a zakończy w Warszawie 20-21.12.2015. Na desce do prasowania, z którą Michał prawie się nie rozstaje (to jego "znak rozpoznawczy"), odciśnięte zostały pieczęcie: Gminy Zagnańsk DĄB BARTEK i naszej szkoły z wizerunkiem Janusza Korczaka - patrona naszej szkoły - na pamiątkę i potwierdzenie wizyty w Tumlinie.


Michał wręczył także nagrody uczniom, którzy najwięcej czytają oraz tym, którzy mają jakąś pasję. Dał też piękne osobiste świadectwo walki z chorobą i nie poddawania się, ale realizowania swoich pasji.


Na zakończenie podziękowaliśmy za wyróżnienie naszej szkoły i przyjazd do Tumlina w czasie akcji "OD DESKI DO DESKI", a pani Dyrektor wręczyła od nas wszystkich pamiątkowy album.
Osobiście Michale dziękuję Ci, że mogłem poznać Cię osobiście, dziękuję za tak pomysłową akcję oraz za Twoje świadectwo. Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze spotkanie i zapraszam do Tumlina.

Więcej info o akcji tu:  https://www.facebook.com/OD-DESKI-DO-DESKI-1706466492919084/
i tu: http://www.oddeski-dodeski.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz