Translate

22.09.2014

SPOTKANIE KSK "Razem w Drodze"

 
W dniach 19-21.09.2014 odbyło się I Terenowe Spotkanie Członków KSK "Razem w Drodze" nad zalewem Umer. To pierwsze integracyjne spotkanie miało na celu pogłębienie wzajemnych relacji, podsumowanie dotychczasowych działań i omówienie planów stowarzyszenia na kolejny sezon caravaningowy.

Spotkanie „Legendy i Tradycja” nad zalewem Umer było wspólną inicjatywą KSK „Razem w Drodze”, Gminą Zagnańsk, Towarzystwem Przyjaciół Tumlina. Zaangażowane były także: LGD „Dorzecze Bobrzy”, Zespół Szkół w Tumlinie, Parafia Tumlin, Straż Pożarna i wiele innych instytucji i osób.
Celem spotkania była także promocja naszej gminy i parafii Tumlin oraz walorów i atrakcji turystycznych naszego regionu.
Na spotkaniu były 23 załogi (około 60 osób) z całej Polski.

                                                       
W piątek uczestniczyliśmy w parafialnej Mszy św. i Drodze Krzyżowej na wzgórzu tumlińskim, a po modlitwie odbyło się uroczyste otwarcie spotkania, w którym uczestniczyli:
Gospodarze miejsca:
Wójt Gminy Zagnańsk – Szczepan Skorupski
Proboszcz parafii Tumlin – ks. kan. Czesław Biskup

Zastępca Wójta Gminy Zagnańsk i Prezes TPT – Robert Kaszuba
Dyrektor Zespołu Szkół w Tumlinie – Barbara Domagała
Prezes KSK „Razem w Drodze” – Włodzimierz Rybczyński
Prezes LGD Dorzecze Bobrzy – Jarosław Wałek

W następnym dniu rano odbyliśmy wycieczkę, by podziwiać atrakcje regionu: Ruiny Huty w Samsonowie, Dąb Bartek, Zalew w Kaniowie, plac zabaw i skytepark w Zagnańsku, kościół w Zagnańsku i kamieniołom w Zachełmiu ze śladami tetrapoda. Po przyjeździe zjedliśmy, już przygotowany przez firmę cateringową, ciepły posiłek.

W sobotnie popołudnie, spotkanie było połączone z imprezą plenerową przygotowaną w ramach projektu: „Rozwijanie aktywności kulturalnej poprzez warsztaty teatralne i fotograficzne oraz zakup sprzętu scenicznego i fotograficznego” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.
Na wystawę fotograficzną, malarską, koncert parafialnej orkiestry dętej z Odrowążka, dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Tumlinie, zespołu Tumlinianie, pokaz tańca latynoamerykańskiego Mistrzów Polski oraz spektakl teatralny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Tumlinie zaprosiliśmy nie tylko członków KSK, ale wszystkich chętnych. Informacja o spotkaniu i imprezie była rozpowszechniona na terenie całej gminy.

To dla mieszkańców gminy i parafii była także okazja do spotkania się z członkami KSK „Razem w Drodze”, którzy chętnie pokazali jak wygląda kamper, czy przyczepa campingowa i opowiedzieli o takiej formie wypoczynku.

W niedzielę uczestniczyliśmy w Mszy św. parafialnej, a po niej odbyło się poświęcenie kamperów, którego dokonał ks. Proboszcz Czesław Biskup.
Spotkanie zakończyło się o godz. 14.00

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania. Szczególne podziękowania dla Gminy Zagnańsk, od której otrzymaliśmy prąd, wodę, sanitariaty, scenę, nagłośnienie i oświetlenie, autokar... Ogólnie wszyscy byli bardzo przejęci i dbali o to, by spotkanie wypadło jak najlepiej i by goście czuli się dobrze w naszej gminie i parafii. Nawet pogoda dostosowała się do programu i wszystko odbyło się zgodnie z programem.

Takiego karawaningowego spotkania jeszcze chyba w naszej gminie nie było, ale myślę, że ta forma wypoczynku będzie mogła być rozwijana w naszym atrakcyjnym turystycznie regionie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz