Translate

15.11.2012

CZERSK 2012

Kolejne ciekawe miejsce w Polsce odwiedzone "po drodze" to Zamek książąt mazowieckich w Czersku, zbudowany na przełomie XIV i XV w. Ceglany zamek był okazałą budowlą i miał duże znaczenie militarne. Mury zewnętrzne zamku miały grubość 2 m, a wysokość ok. 8 m i w większej części zachowały się do dnia dzisiejszego, podobnie jak wszystkie trzy wieże. Zamek został zniszczony podczas Potopu szwedzkiego w 1656 roku, a dalsza dewastacja miała miejsce w czasie zaboru pruskiego w XVIII w.
Zamek udostępniony jest zwiedzającym. Cena biletu 10zł (ulgowy: 7zł) obejmuje też zwiedzanie wystawy maszyn oblężniczych. Z wież można podziwiać panoramę okolicy.
Oficjalna strona zamku >>> Zamek w Czersku Zamek w Czersku i widok z zamku na okolicę.
Wejście na Bramę i kusza w jednej z sal.

Wystawa maszyn oblężniczych na zamku.

3 komentarze:

 1. Byłeś w okolicy to trzeba było się wybrać jeszcze do Pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim. To raptem parę kilometrów.
  Szkoda, że nie wiedziałem, że gościsz w okolicy :(

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj, wracałem z okolic Wilgi do siebie i po drodze, zobaczywszy zamek, skręciłem. Ponieważ miałem chwilę, więc obejrzałem i w ten sposób strona zyskała nowy post :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak będę następnym razem to dam znać. Link, który mi przysłałeś nie wchodzi, dlatego usunąłem komentarz, ale myślę, że nawigacja sobie poradzi z trasą: Czersk - Otwock Wielki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń