Translate

4.10.2010

OGRODZIENIEC 2010

Dopełnieniem wakacyjnej wyprawy "zamkowej" jest jednodniowy wyjazd do Ogrodzieńca, aby obejrzeć zamki w miniaturze oraz znaleźć nieznaleziony w wakacje Zamek w Siewierzu.


Ale po kolei... Dzień nie zapowiadał się na pogodny, ale też nic nie wskazywało na to, by miało lać, więc można było się wybrać na wycieczkę.
Słońce  świeci przez szybę samochodu, ale termometr wskazuje zaledwie 6 stopni ciepła, by jednak dojść w ciągu dnia do 17'C.

W Ogrodzieńcu zatrzymujemy się przy małym kościółku "wbitym w skałę" - Sanktuarium Matki Bożej Skałkowej. Udaje nam się nawet zrobić zdjęcie wnętrza przez zaparowane szyby świątyni.


Następnie udajemy się do Parku Zamków Jurajskich. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, trochę historii, trochę ciekawostek "budowlanych", trochę militariów, coś na ząb i miejsce zabaw dla dzieci. Spokojnie można tu przesiedzieć pół dnia. Bardzo fajny pomysł i ciekawe miejsce na rodzinny wypad.

 
Kolejny punkt programu to znalezienie Zamku w Siewierzu. I dobrze, że go nie znaleźliśmy jadąc z przyczepą, bo trudno byłoby nawrócić koło zamku. Zamek jest odnawiany, prowadzone są prace archeologiczne.


Wycieczkę kończymy na rynku w Tarnowskich Górach.


Nie trzeba szukać daleko... I wokół nas jest wiele pięknych miejsc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz